Parkingi w centrum Torunia

W centrum jest trudno znaleźć miejsce do parkowania, pomimo że zarówno w Toruniu, jak i innych turystycznych miastach regionu pozostawienie samochodu jest płatne. Do pobierania opłat na przygotowanych do parkowania fragmentach ulic służą ustawione w widocznych miejscach parkometry.
 
Na kilka godzin, kiedy przyjeżdżamy na krótki pobyt turystyczny albo na zakupy, lepiej więc zostawić samochód za niewiele większą opłatą na jednym z parkingów strzeżonych, które rozmieszczone są dość równomiernie wokół obszaru wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (patrz mapka poniżej). 
Przyjeżdżając natomiast do Torunia na pobyt z noclegiem w którymś z hoteli na tym obszarze, należy mieć na uwadze fakt, że większość tutaj mieszczących się obiektów nie posiada własnych parkingów z uwagi na ciasnotę zabudowy. Wtedy należy zastanowić się i znaleźć odpowiedni parking na noc.
 
Dla bezpieczeństwa i uniknęcia później kłopotów należy pamiętać, że nie wolno zostawiać w widocznym miejscu w pojeździe żadnych bagaży.
Każdy, kto pozostawi samochód w miejscu niedozwolonym, musi liczyć się z wysoką karą. Straż miejska jest także upoważniona do zakładania blokad na koła. Numer straży, pod który trzeba zadzwonić, aby uregulować mandat i uwolnić pojazd od blokady, będzie podany na mandacie załączonym do blokady.

Zobacz też: 
 

  • drukuj
  • poleć artykuł
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Dodaj swój komentarz:


pozostało znaków:   napisałeś znaków:
   
Kontakt
 
tel. 56 621 02 32
biuro@toruntour.pl
   
Właścicielem i operatorem Toruńskiego Portalu Turystycznego funkcjonującego pod domeną toruntour.pl jest Toruński Serwis Turystyczny, Toruń, ul. Bankowa 14/16/16 (mapa), tel. 66 00 61 352, NIP: 8791221083.
Materiały zawarte w Toruńskim Portalu Turystycznym www.toruntour.pl należą do ich autorów lub właściciela serwisu i są objęte prawami autorskimi. Wszelkie wykorzystywanie w całości lub we fragmentach zawartych informacji bez zgody Wydawcy Serwisu jest zabronione.
 
Osoby i instytucje chętne do współpracy prosimy o kontakt.