Cudowna Podróż

Seans idealny na pierwszą wizytę dziecka w toruńskim Planetarium.
czas trwania: 38 minut
odbiorcy: dzieci w wieku 5 – 10 lat
wersje językowe: polska
Chyba każdy dorosły był kiedyś zasypywany dziesiątkami pytań w stylu: dlaczego w nocy jest ciemno i czy niebo może być czerwone, co to jest gwiazdozbiór, czy to prawda, że na niebie są wozy i niedźwiedzie z ogonami. Jak wygląda Księżyc z bliska? Czym są gwiazdy? Czy na innych planetach są kosmici? Czy potrafisz odpowiedzieć na każde z tych pytań? Jeśli nie, to zapraszamy na pokaz pt. "Cudowna podróż". W trakcie tego seansu przedstawiamy podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity. Udajemy się także w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Pokazujemy dzieciom, jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Poznajemy Słońce jako jedną z gwiazd oraz sprawdzamy, czy w Kosmosie można spotkać ufoludki.
 

 
Powrót do:
  • drukuj
  • poleć artykuł
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Dodaj swój komentarz:


pozostało znaków:   napisałeś znaków:
   
Kontakt
 
tel. 56 621 02 32
biuro@toruntour.pl
   
Właścicielem i operatorem Toruńskiego Portalu Turystycznego funkcjonującego pod domeną toruntour.pl jest Toruński Serwis Turystyczny, Toruń, ul. Bankowa 14/16/16 (mapa), tel. 66 00 61 352, NIP: 8791221083.
Materiały zawarte w Toruńskim Portalu Turystycznym www.toruntour.pl należą do ich autorów lub właściciela serwisu i są objęte prawami autorskimi. Wszelkie wykorzystywanie w całości lub we fragmentach zawartych informacji bez zgody Wydawcy Serwisu jest zabronione.
 
Osoby i instytucje chętne do współpracy prosimy o kontakt.