Barwy kosmosu

Ten stworzony z myślą o młodych widzach seans w toruńskim Planetairum  jest familijną podróżą do egzotycznych światów
barwnych planet, gwiazd i mgławic.
 
czas trwania: 40 minut
odbiorcy: dla dzieci 8 – 11 lat
wersje językowe: polska

Na co dzień jesteśmy otoczeni barwami. Morze jest błękitne, trawa zielona, a słońce żółte. Gdy zapada noc, świat zdaje się tracić te kolory. Niebo staje się wówczas czarno-białe. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że kosmos jest bardziej kolorowy od Ziemi. Księżyc objawia się nam jako srebrny glob, Mars jest czerwoną planetą, gwiazdy wcale nie są białe, a dalekie mgławice to prawdziwe bogactwo barw. W przeciwieństwie do naszej planety, najmniej w Kosmosie spotkamy zieleni... W trakcie pokazu dowiemy się dlaczego Orion ucieka przed Skorpionem oraz spróbujemy wyobrazić sobie, jak wygląda niebo na planetach krążących wokół gwiazd innych niż Słońce. Ciekawa fabuła, interesujące informacje o Kosmosie, dużo humoru, wesoła muzyka, wirujące nad głowami gwiazdy i przede wszystkim kopuła pełna kolorów, czyli to wszystko, co uwielbiają młodzi miłośnicy Planetarium.
 
  • drukuj
  • poleć artykuł
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Dodaj swój komentarz:


pozostało znaków:   napisałeś znaków:
   
Kontakt
 
tel. 56 621 02 32
biuro@toruntour.pl
   
Właścicielem i operatorem Toruńskiego Portalu Turystycznego funkcjonującego pod domeną toruntour.pl jest Toruński Serwis Turystyczny, Toruń, ul. Bankowa 14/16/16 (mapa), tel. 66 00 61 352, NIP: 8791221083.
Materiały zawarte w Toruńskim Portalu Turystycznym www.toruntour.pl należą do ich autorów lub właściciela serwisu i są objęte prawami autorskimi. Wszelkie wykorzystywanie w całości lub we fragmentach zawartych informacji bez zgody Wydawcy Serwisu jest zabronione.
 
Osoby i instytucje chętne do współpracy prosimy o kontakt.