Parkingi w centrum Torunia

W centrum jest trudno znaleźć miejsce do parkowania, pomimo że zarówno w Toruniu, jak i innych turystycznych miastach regionu pozostawienie samochodu jest płatne. Do pobierania opłat na przygotowanych do parkowania fragmentach ulic służą ustawione w widocznych miejscach parkometry.
 
Na kilka godzin, kiedy przyjeżdżamy na krótki pobyt turystyczny albo na zakupy, lepiej więc zostawić samochód za niewiele większą opłatą na jednym z parkingów strzeżonych, które rozmieszczone są dość równomiernie wokół obszaru wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (patrz mapka poniżej). 
Przyjeżdżając natomiast do Torunia na pobyt z noclegiem w którymś z hoteli na tym obszarze, należy mieć na uwadze fakt, że większość tutaj mieszczących się obiektów nie posiada własnych parkingów z uwagi na ciasnotę zabudowy. Wtedy należy zastanowić się i znaleźć odpowiedni parking na noc.
 
Dla bezpieczeństwa i uniknęcia później kłopotów należy pamiętać, że nie wolno zostawiać w widocznym miejscu w pojeździe żadnych bagaży.
Każdy, kto pozostawi samochód w miejscu niedozwolonym, musi liczyć się z wysoką karą. Straż miejska jest także upoważniona do zakładania blokad na koła. Numer straży, pod który trzeba zadzwonić, aby uregulować mandat i uwolnić pojazd od blokady, będzie podany na mandacie załączonym do blokady.

Zobacz też: 
 

  • drukuj
  • poleć artykuł
Komentarze użytkowników (1)
Brak oznakowań, 2023-03-19 23:12:53
Turyści parkują w miejscach na pozór wskazujące miejsca parkingowe  , a straż zakłada im blokady. To tylko w Toruniu jest taki trik by na fatalnym oznakowaniu, a raczej braku porządnej organizacji w tym względzie zarabiać kokosy. Szkoda bo inne miasta też ładne zarabiają uczciwie i bez zakładania blokad plus mandatów po 500 PLN. Widziałem nie raz rodziny z dziećmi  , uczciwych ludzi z blokadą na kole zupełnie nie zdających sobie wcześniej sprawy z zakazu parkowania w miejscu postoju ich auta. Te oznakowania są autentycznie nie udane i wiadomo klient zapłaci  , a co tam …
Dodaj swój komentarz:


pozostało znaków:   napisałeś znaków:

Kontakt

tel. 56 621 02 32
biuro@toruntour.pl
formularz kontaktowy
 
 
   
Właścicielem i operatorem Toruńskiego Portalu Turystycznego funkcjonującego pod domeną toruntour.pl jest Toruński Serwis Turystyczny, Toruń, ul. Rabiańska 3 (mapa), tel. 66 00 61 352, NIP: 8791221083.
Materiały zawarte w Toruńskim Portalu Turystycznym www.toruntour.pl należą do ich autorów lub właściciela serwisu i są objęte prawami autorskimi od momentu powstania Portalu w 2015 r. Wszelkie wykorzystywanie w całości lub we fragmentach zawartych informacji bez zgody Wydawcy Serwisu jest zabronione.
Polityka cookies
 
Jeżeli chcesz opublikować swój artykuł lub napisać do Toruńskiego Portalu Turystycznego ponieważ gdzieś do tekstu wkradł się błąd, chcesz nawiązać współpracę lub po prostu przekazać swoją opinię, możesz to zrobić używając adresu mailowego biuro@toruntour.pl. Żadna wiadomość nie pozostanie bez odpowiedzi!
 
Zostań naszym patronem. Poznaj szczegóły i możliwości tutaj