Barwy kosmosu

Ten stworzony z myślą o młodych widzach seans w toruńskim Planetairum  jest familijną podróżą do egzotycznych światów
barwnych planet, gwiazd i mgławic.
 
czas trwania: 40 minut
odbiorcy: dla dzieci 8 – 11 lat
wersje językowe: polska

Na co dzień jesteśmy otoczeni barwami. Morze jest błękitne, trawa zielona, a słońce żółte. Gdy zapada noc, świat zdaje się tracić te kolory. Niebo staje się wówczas czarno-białe. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że kosmos jest bardziej kolorowy od Ziemi. Księżyc objawia się nam jako srebrny glob, Mars jest czerwoną planetą, gwiazdy wcale nie są białe, a dalekie mgławice to prawdziwe bogactwo barw. W przeciwieństwie do naszej planety, najmniej w Kosmosie spotkamy zieleni... W trakcie pokazu dowiemy się dlaczego Orion ucieka przed Skorpionem oraz spróbujemy wyobrazić sobie, jak wygląda niebo na planetach krążących wokół gwiazd innych niż Słońce. Ciekawa fabuła, interesujące informacje o Kosmosie, dużo humoru, wesoła muzyka, wirujące nad głowami gwiazdy i przede wszystkim kopuła pełna kolorów, czyli to wszystko, co uwielbiają młodzi miłośnicy Planetarium.
 
  • drukuj
  • poleć artykuł
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Dodaj swój komentarz:


pozostało znaków:   napisałeś znaków:

Kontakt

tel. 56 621 02 32
biuro@toruntour.pl
formularz kontaktowy
 
 
   
Właścicielem i operatorem Toruńskiego Portalu Turystycznego funkcjonującego pod domeną toruntour.pl jest Toruński Serwis Turystyczny, Toruń, ul. Rabiańska 3 (mapa), tel. 66 00 61 352, NIP: 8791221083.
Materiały zawarte w Toruńskim Portalu Turystycznym www.toruntour.pl należą do ich autorów lub właściciela serwisu i są objęte prawami autorskimi od momentu powstania Portalu w 2015 r. Wszelkie wykorzystywanie w całości lub we fragmentach zawartych informacji bez zgody Wydawcy Serwisu jest zabronione.
Polityka cookies
 
Jeżeli chcesz opublikować swój artykuł lub napisać do Toruńskiego Portalu Turystycznego ponieważ gdzieś do tekstu wkradł się błąd, chcesz nawiązać współpracę lub po prostu przekazać swoją opinię, możesz to zrobić używając adresu mailowego biuro@toruntour.pl. Żadna wiadomość nie pozostanie bez odpowiedzi!
 
Zostań naszym patronem. Poznaj szczegóły i możliwości tutaj