Zabytkowe kamienice mieszczańskie w Chełmnie

 
W Chełmnie nie ma zachowanych budynków o widocznych i czytelnych cechach stylowych gotyckich, renesansowych. W niektórych tylko kamienicach występują w piwnicach i ścianach relikty murów gotyckich, co świadczy, że budownictwo mieszczańskie nie rozwinęło się tu na dużą skalę. Do kamienic, które zawierają w sobie ślady gotyckie należą domy: tzw. kamienica Cywińskich, Rynek 5/6, Rynek 21, ul. Grudziądzka 18.
Nieco jest domów z okresu baroku, jednak o bardzo skromnych cechach stylowych i dużej przeciętności.
  • drukuj
  • poleć artykuł
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Dodaj swój komentarz:


pozostało znaków:   napisałeś znaków:

Kontakt

tel. 56 621 02 32
biuro@toruntour.pl
formularz kontaktowy
 
 
   
Właścicielem i operatorem Toruńskiego Portalu Turystycznego funkcjonującego pod domeną toruntour.pl jest Toruński Serwis Turystyczny, Toruń, ul. Rabiańska 3 (mapa), tel. 66 00 61 352, NIP: 8791221083.
Materiały zawarte w Toruńskim Portalu Turystycznym www.toruntour.pl należą do ich autorów lub właściciela serwisu i są objęte prawami autorskimi od momentu powstania Portalu w 2015 r. Wszelkie wykorzystywanie w całości lub we fragmentach zawartych informacji bez zgody Wydawcy Serwisu jest zabronione.
Polityka cookies
 
Jeżeli chcesz opublikować swój artykuł lub napisać do Toruńskiego Portalu Turystycznego ponieważ gdzieś do tekstu wkradł się błąd, chcesz nawiązać współpracę lub po prostu przekazać swoją opinię, możesz to zrobić używając adresu mailowego biuro@toruntour.pl. Żadna wiadomość nie pozostanie bez odpowiedzi!
 
Zostań naszym patronem. Poznaj szczegóły i możliwości tutaj