Światła północy

Czym są światła północy? Czy to oświetlenie z ulicznych lamp, które często uniemożliwia nam obserwacje nieba? A może chodzi o blask gwiazd? Ale przecież one widoczne są nie tylko na północy, ale i południu, wschodzie i zachodzie. Chociaż gwiazdy zawsze są tematem naszych opowieści, tym razem chodzi o inne fascynujące zjawisko - zorze polarne. Czym są, skąd się biorą i jak tłumaczono sobie ich powstawanie w różnych kulturach na przestrzeni setek lat. Czy występują tylko na naszej planecie? W Planetarium chmury nie przesłonią nam tego, co piękne. Zapraszamy więc na niezwykły spektakl obrazów i dźwięków zwanych światłami północy. Autentyczne ujęcia filmowe zórz polarnych, jakich jeszcze nie widzieliście!
 
Seans dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych, szkół średnich i osób dorosłych.
Czas trwania seansu: 42 minut

Seans dostępny także w angielskiej wersji językowej.
 
 
Powrót do:
  • drukuj
  • poleć artykuł
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Dodaj swój komentarz:


pozostało znaków:   napisałeś znaków:

Kontakt

tel. 56 621 02 32
biuro@toruntour.pl
formularz kontaktowy
 
 
   
Właścicielem i operatorem Toruńskiego Portalu Turystycznego funkcjonującego pod domeną toruntour.pl jest Toruński Serwis Turystyczny, Toruń, ul. Rabiańska 3 (mapa), tel. 66 00 61 352, NIP: 8791221083.
Materiały zawarte w Toruńskim Portalu Turystycznym www.toruntour.pl należą do ich autorów lub właściciela serwisu i są objęte prawami autorskimi od momentu powstania Portalu w 2015 r. Wszelkie wykorzystywanie w całości lub we fragmentach zawartych informacji bez zgody Wydawcy Serwisu jest zabronione.
Polityka cookies
 
Jeżeli chcesz opublikować swój artykuł lub napisać do Toruńskiego Portalu Turystycznego ponieważ gdzieś do tekstu wkradł się błąd, chcesz nawiązać współpracę lub po prostu przekazać swoją opinię, możesz to zrobić używając adresu mailowego biuro@toruntour.pl. Żadna wiadomość nie pozostanie bez odpowiedzi!
 
Zostań naszym patronem. Poznaj szczegóły i możliwości tutaj