Zostać astronomem

Astronomia to najstarsza i najszersza z nauk, w której od początku zadaje się to samo pytanie - czy jesteśmy sami we Wszechświecie? Dlatego, do dzisiaj badanie gwiazd, czarnych dziur, odległych galaktyk i poszukiwanie pozaziemskich planet jest jednym z najbardziej fascynujących zajęć. Seans z pasją pokazuje kim jest astronom i czym się zajmuje. Czy naprawdę każdy z nich pracuje nocami a śpi w ciągu dnia? Pokaz oparty jest na animacjach Kosmosu i ujęciach filmowych z obserwatoriów astronomicznych na świecie. I młodsi, i starsi widzowie nie będą się nudzić, poznając współczesne efekty pracy astronomów.
 
Seans dla uczniów klas III-VIII szkół podstawowych. 
 
Z uwagi na intensywność bodźców audiowizualnych, seanse w Planetarium nie są przeznaczone dla dzieci poniżej 4 roku życia.
Czas trwania: 40 minut.

Seans dostępny także w angielskiej wersji językowej.
 
 
Powrót do:
  • drukuj
  • poleć artykuł
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Dodaj swój komentarz:


pozostało znaków:   napisałeś znaków:

Kontakt

tel. 56 621 02 32
biuro@toruntour.pl
formularz kontaktowy
 
 
   
Właścicielem i operatorem Toruńskiego Portalu Turystycznego funkcjonującego pod domeną toruntour.pl jest Toruński Serwis Turystyczny, Toruń, ul. Rabiańska 3 (mapa), tel. 66 00 61 352, NIP: 8791221083.
Materiały zawarte w Toruńskim Portalu Turystycznym www.toruntour.pl należą do ich autorów lub właściciela serwisu i są objęte prawami autorskimi od momentu powstania Portalu w 2015 r. Wszelkie wykorzystywanie w całości lub we fragmentach zawartych informacji bez zgody Wydawcy Serwisu jest zabronione.
Polityka cookies
 
Jeżeli chcesz opublikować swój artykuł lub napisać do Toruńskiego Portalu Turystycznego ponieważ gdzieś do tekstu wkradł się błąd, chcesz nawiązać współpracę lub po prostu przekazać swoją opinię, możesz to zrobić używając adresu mailowego biuro@toruntour.pl. Żadna wiadomość nie pozostanie bez odpowiedzi!
 
Zostań naszym patronem. Poznaj szczegóły i możliwości tutaj