Dom Sierot

 
Lokalizacja
Przedmieście Bydgoskie, ul. Szosa Bydgoska 1
 
Budynek w stylu neogotyckim z 1881 r. zbudowany na potrzeby Domu Sierot. W okresie międzywojennym mieścił Ochronkę Miejską, później szpital dziecięcy, od 1995 r. Toruńskie Centrum Caritas im. bł. s. Karłowskiej, ku czci której pomnik znajduje się na dziedzińcu.
Elewacja główna - wschodnia flankowana jest szczytami ze sterczynami nawiązującymi do architektury gotyckiej. Z kolei północny korpus szczytowy jest rozbudowany i od północy jego elewacja urozmaicona jest płytkim ryzalitem zwieńczonym schodkowym szczytem neogotyckim z blendami.
 
  • drukuj
  • poleć artykuł
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Dodaj swój komentarz:


pozostało znaków:   napisałeś znaków:

Kontakt

tel. 56 621 02 32
biuro@toruntour.pl
formularz kontaktowy
 
 
   
Właścicielem i operatorem Toruńskiego Portalu Turystycznego funkcjonującego pod domeną toruntour.pl jest Toruński Serwis Turystyczny, Toruń, ul. Rabiańska 3 (mapa), tel. 66 00 61 352, NIP: 8791221083.
Materiały zawarte w Toruńskim Portalu Turystycznym www.toruntour.pl należą do ich autorów lub właściciela serwisu i są objęte prawami autorskimi od momentu powstania Portalu w 2015 r. Wszelkie wykorzystywanie w całości lub we fragmentach zawartych informacji bez zgody Wydawcy Serwisu jest zabronione.
Polityka cookies
 
Jeżeli chcesz opublikować swój artykuł lub napisać do Toruńskiego Portalu Turystycznego ponieważ gdzieś do tekstu wkradł się błąd, chcesz nawiązać współpracę lub po prostu przekazać swoją opinię, możesz to zrobić używając adresu mailowego biuro@toruntour.pl. Żadna wiadomość nie pozostanie bez odpowiedzi!
 
Zostań naszym patronem. Poznaj szczegóły i możliwości tutaj