Znaki mini są bardziej estetyczne

Na ulicach o zabytkowej zabudowie oraz na ulicach w strefie zamieszkania stosuje się tzw. znaki mini (MI), będące jedną z pięciu grup wielkości znaków określonych w polskim prawodawstwie. Zwiększa to estetykę tych ulic, a także bardziej chroni przestrzeń krajobrazu kulturowego, wpisuje się w ochronę zabytków, a więc też ich ekspozycję.
Dlaczego zatem w Toruniu decydenci nie dbają o to? Dlaczego nie stosuje się w Toruniu znaków mini (MI) jak w innych, nawet mniej zabytkowych miastach, a stosuje się znaki większe? Pytanie retoryczne. Zważywszy, że np. przy okazji wprowadzenia "strefy zamieszkania" na obszarze UNESCO w 2017 r. i tym samym nowego oznakowania nie zastosowano małych znaków, a nadal duże.
Niżej fotografie z dużymi znakami w Toruniu i małymi w Krakowie.

Data pierwszej publikacji: 12-10-2019 (>>>)

  • drukuj
  • poleć artykuł
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Dodaj swój komentarz:


pozostało znaków:   napisałeś znaków:
   

Kontakt

tel. 56 621 02 32
biuro@toruntour.pl
formularz kontaktowy
 
 
 
 
 
 
 
 
   
Właścicielem i operatorem Toruńskiego Portalu Turystycznego funkcjonującego pod domeną toruntour.pl jest Toruński Serwis Turystyczny, Toruń, ul. Rabiańska 3 (mapa), tel. 66 00 61 352, NIP: 8791221083.
Materiały zawarte w Toruńskim Portalu Turystycznym www.toruntour.pl należą do ich autorów lub właściciela serwisu i są objęte prawami autorskimi od momentu powstania Portalu w 2015 r. Wszelkie wykorzystywanie w całości lub we fragmentach zawartych informacji bez zgody Wydawcy Serwisu jest zabronione.
Polityka cookies
 
Jeżeli chcesz opublikować swój artykuł lub napisać do Toruńskiego Portalu Turystycznego ponieważ gdzieś do tekstu wkradł się błąd, chcesz nawiązać współpracę lub po prostu przekazać swoją opinię, możesz to zrobić używając adresu mailowego biuro@toruntour.pl. Żadna wiadomość nie pozostanie bez odpowiedzi!
 
Zostań naszym patronem. Poznaj szczegóły i możliwości tutaj