Znaki mini są bardziej estetyczne

Na ulicach o zabytkowej zabudowie oraz na ulicach w strefie zamieszkania stosuje się tzw. znaki mini (MI), będące jedną z pięciu grup wielkości znaków określonych w polskim prawodawstwie. Zwiększa to estetykę tych ulic, a także bardziej chroni przestrzeń krajobrazu kulturowego, wpisuje się w ochronę zabytków, a więc też ich ekspozycję.
 
Jednak nie w Toruniu. Toruń nie dba o swe dziedzictwo, o zabytki, a ta sprawa jest tylko jednym z mnóstwa dowodów na to. Toruń - w przeciwieństwie do wielu innych miast, nawet mniej zabytkowych - jest zaśmiecony dominującymi w zespole staromiejskim przesadnie dużymi znakami drogowymi, i dodatkowo ustawionymi w przesadnie dużej ilości oraz tuż na tle zabytkowych obiektów! (o zaśmieceniu wszechobecnymi samochodami nie wspominając).

Dlaczego zatem w Toruniu decydenci nie dbają o to? Dlaczego nie stosuje się w Toruniu znaków mini (MI) jak w innych, nawet mniej zabytkowych miastach, a stosuje się znaki większe? Kiedy nastąpi zmiana?

Już 12 listopada 2019 r. na fb profilu miejskim MojaStarówk@ (>>>) pojawił się ten temat, na co pracownica Biura Toruńskiego Centrum Miasta w osobie Małgorzaty Ptaszek odpowiedziała:
Kwestia jest już analizowania w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Miejskim Zarządzie Dróg. Wymiana od razu wszystkich znaków to sprawa zbyt kosztowna, zwłaszcza że niedawno było wykonywane nowe oznakowanie przy okazji wprowadzania nowej organizacji ruchu drogowego ze strefą zamieszkania, jednak temat na pewno będzie wracał
Tak, temat będzie wracał. I wraca. I może o to chodzi, aby wracał, aby gonić króliczka, a nie złapać go...
Podobnie jak kwestia "wprowadzenia nowej organizacji ruchu drogowego", która to organizacja zresztą nie sprawdziła się.
 
Niżej przykładowe fotografie z dużymi znakami w Toruniu i małymi w Krakowie.
 

Data pierwszej publikacji: 12-10-2019 (>>>)

  • drukuj
  • poleć artykuł
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Dodaj swój komentarz:


pozostało znaków:   napisałeś znaków:

Kontakt

tel. 56 621 02 32
biuro@toruntour.pl
formularz kontaktowy
 
 
   
Właścicielem i operatorem Toruńskiego Portalu Turystycznego funkcjonującego pod domeną toruntour.pl jest Toruński Serwis Turystyczny, Toruń, ul. Rabiańska 3 (mapa), tel. 66 00 61 352, NIP: 8791221083.
Materiały zawarte w Toruńskim Portalu Turystycznym www.toruntour.pl należą do ich autorów lub właściciela serwisu i są objęte prawami autorskimi od momentu powstania Portalu w 2015 r. Wszelkie wykorzystywanie w całości lub we fragmentach zawartych informacji bez zgody Wydawcy Serwisu jest zabronione.
Polityka cookies
 
Jeżeli chcesz opublikować swój artykuł lub napisać do Toruńskiego Portalu Turystycznego ponieważ gdzieś do tekstu wkradł się błąd, chcesz nawiązać współpracę lub po prostu przekazać swoją opinię, możesz to zrobić używając adresu mailowego biuro@toruntour.pl. Żadna wiadomość nie pozostanie bez odpowiedzi!
 
Zostań naszym patronem. Poznaj szczegóły i możliwości tutaj